Program


Kodály 139

Kodály 139

Kodály Zoltán születésnapja évtizedek óta a magyar zene piros betűs ünnepe, és idén sincs ez másképp. A koncert első felében az 1907 és 1909 között keletkezett, op. 1-es ciklusból szólal meg néhány dal, majd az I. világháború első évében készült és utolsó évében Waldbauer Imre és Kerpely Jenő által bemutatott Duó hangzik el.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 16. csütörtök, 19:30

Kodály: Énekszó, op. 1 – 2. Jöjj te hozzám, szép madárka; 7. Ha ki szépet szeret; 8. Csak aztat csudálom; 9. Vékony a pókháló; 10. Azt gondolod rózsám; 15. Tudtad, tudtad; 16. Kötöttem bokrétát
Ortan Vivienne (ének), Alszászy Gábor (zongora)
Kodály: Duó hegedűre és csellóra, op. 7
Varga Oszkár (hegedű), Matuska Flóra (cselló)
SZÜNET
Kodály: Organoedia ad missam lectam (Csendes mise)
Szabó Balázs (orgona)

Műsorvezető: Tóth Endre

Kodály Zoltán születésnapja évtizedek óta a magyar zene piros betűs ünnepe, és idén sincs ez másképp. A koncert első felében az 1907 és 1909 között keletkezett, op. 1-es ciklusból szólal meg néhány dal, majd az I. világháború első évében készült és utolsó évében Waldbauer Imre és Kerpely Jenő által bemutatott Duó hangzik el. Az előadás második felében a Missa brevis, vagyis Rövid mise című alkotás orgonaátirata csendül fel a nagy hatású mester tiszteletére. A kalandos körülmények között keletkezett kompozíció orgonamiseként, azaz szöveg nélküli, úgynevezett csendes miseként fogant 1942-ben, Galyatetőn, ezt dolgozta át Kodály 1944 végén, egy óvóhelyen, bombák süvítése közepette, majd következő év februárjában az Operaház ruhatárában hangzott el először. Az orgonaváltozatot 1947-ben adták ki Magyarországon és Angliában, ezt hallhatjuk majd Szabó Balázs, a Zeneakadémia oktatójának tolmácsolásában.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a Fesztiválzenekar műsorára.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

A Margitszigeti Színház minden évben nagyszabású eseménnyel ünnepli meg a Nemzeti Összetartozás Napját. A nemzeti összetartozás napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon, melyet 2010. május 31-én iktatott törvénybe az Országgyűlés.

Ajánló


Akár egy Agatha Christie krimi a Szex és New York karaktereivel! A Liliom Produkció – Dámák a pakliban című új…

Az Anyatigrisek című előadás tabuk nélkül, rengeteg humorral mutatja meg, hogy valójában mit is jelent szülőnek lenni. Nem számít, hogy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!