Program


Kodály 139

Kodály 139

Kodály Zoltán születésnapja évtizedek óta a magyar zene piros betűs ünnepe, és idén sincs ez másképp. A koncert első felében az 1907 és 1909 között keletkezett, op. 1-es ciklusból szólal meg néhány dal, majd az I. világháború első évében készült és utolsó évében Waldbauer Imre és Kerpely Jenő által bemutatott Duó hangzik el.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 16. csütörtök, 19:30

Kodály: Énekszó, op. 1 – 2. Jöjj te hozzám, szép madárka; 7. Ha ki szépet szeret; 8. Csak aztat csudálom; 9. Vékony a pókháló; 10. Azt gondolod rózsám; 15. Tudtad, tudtad; 16. Kötöttem bokrétát
Ortan Vivienne (ének), Alszászy Gábor (zongora)
Kodály: Duó hegedűre és csellóra, op. 7
Varga Oszkár (hegedű), Matuska Flóra (cselló)
SZÜNET
Kodály: Organoedia ad missam lectam (Csendes mise)
Szabó Balázs (orgona)

Műsorvezető: Tóth Endre

Kodály Zoltán születésnapja évtizedek óta a magyar zene piros betűs ünnepe, és idén sincs ez másképp. A koncert első felében az 1907 és 1909 között keletkezett, op. 1-es ciklusból szólal meg néhány dal, majd az I. világháború első évében készült és utolsó évében Waldbauer Imre és Kerpely Jenő által bemutatott Duó hangzik el. Az előadás második felében a Missa brevis, vagyis Rövid mise című alkotás orgonaátirata csendül fel a nagy hatású mester tiszteletére. A kalandos körülmények között keletkezett kompozíció orgonamiseként, azaz szöveg nélküli, úgynevezett csendes miseként fogant 1942-ben, Galyatetőn, ezt dolgozta át Kodály 1944 végén, egy óvóhelyen, bombák süvítése közepette, majd következő év februárjában az Operaház ruhatárában hangzott el először. Az orgonaváltozatot 1947-ben adták ki Magyarországon és Angliában, ezt hallhatjuk majd Szabó Balázs, a Zeneakadémia oktatójának tolmácsolásában.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Glattauer vígjátéka nagy emberismerettel és virtuozitással sodorja nézőjét a hősökkel együtt a jövő meglepetései felé...

A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!