Program


Kodály 139

Kodály 139

Kodály Zoltán születésnapja évtizedek óta a magyar zene piros betűs ünnepe, és idén sincs ez másképp. A koncert első felében az 1907 és 1909 között keletkezett, op. 1-es ciklusból szólal meg néhány dal, majd az I. világháború első évében készült és utolsó évében Waldbauer Imre és Kerpely Jenő által bemutatott Duó hangzik el.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 16. csütörtök, 19:30

Kodály: Énekszó, op. 1 – 2. Jöjj te hozzám, szép madárka; 7. Ha ki szépet szeret; 8. Csak aztat csudálom; 9. Vékony a pókháló; 10. Azt gondolod rózsám; 15. Tudtad, tudtad; 16. Kötöttem bokrétát
Ortan Vivienne (ének), Alszászy Gábor (zongora)
Kodály: Duó hegedűre és csellóra, op. 7
Varga Oszkár (hegedű), Matuska Flóra (cselló)
SZÜNET
Kodály: Organoedia ad missam lectam (Csendes mise)
Szabó Balázs (orgona)

Műsorvezető: Tóth Endre

Kodály Zoltán születésnapja évtizedek óta a magyar zene piros betűs ünnepe, és idén sincs ez másképp. A koncert első felében az 1907 és 1909 között keletkezett, op. 1-es ciklusból szólal meg néhány dal, majd az I. világháború első évében készült és utolsó évében Waldbauer Imre és Kerpely Jenő által bemutatott Duó hangzik el. Az előadás második felében a Missa brevis, vagyis Rövid mise című alkotás orgonaátirata csendül fel a nagy hatású mester tiszteletére. A kalandos körülmények között keletkezett kompozíció orgonamiseként, azaz szöveg nélküli, úgynevezett csendes miseként fogant 1942-ben, Galyatetőn, ezt dolgozta át Kodály 1944 végén, egy óvóhelyen, bombák süvítése közepette, majd következő év februárjában az Operaház ruhatárában hangzott el először. Az orgonaváltozatot 1947-ben adták ki Magyarországon és Angliában, ezt hallhatjuk majd Szabó Balázs, a Zeneakadémia oktatójának tolmácsolásában.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

A közelmúltban elhunyt, 80 esztendeje született zeneszerző emlékére rendezett koncerten egy korai elektronikus zenei kompozíciója és egy kései kórusműve mellett olyan darabjai hangoznak el a hazai jazzélet kiemelkedő művészeinek előadásában, amelyek szoros kapcsolatot ápolnak a jazz-zel és az improvizatív zenével.

Brian Blade legendás amerikai jazzdobos (Chick Corea, Joshua Redman, Bill Frisell) Magyarországon is jól ismert, még popos körökben is az egyik legkeresettebb hangszerén - Joni Mitchelltől Bob Dylanig a legnagyobbakkal játszott.

Ajánló


Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet…

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai…

Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!