Program


Tóth Viktor Arura Trió

Tóth Viktor Arura Trió

A formáció széles spektrumú zenei szövetében jócskán jut szólista szerep a cimbalomnak és a bőgőnek egyaránt. A zenekar nagysikerű, Szemed Kincse című albuma után tavaly új lemezanyaggal jelentkezett, mely a Have No Fear címet viseli.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. július 21. szerda, 20:00

Tóth Viktor Arura Trió

Közreműködik:
Tóth Viktor - szaxofon
Orbán György - nagybőgő
Lukács Miklós - cimbalom

A jazzben alighanem egyedülálló felállású – Tóth Viktor szaxofonos, Lukács Miklós cimbalmos és Orbán György nagybőgős alkotta –, évek óta működő, dobos nélküli trió fontos jellemzője az, ahogy előadásaik során folytonosan változik hangszereik szerepe. A formáció széles spektrumú zenei szövetében jócskán jut szólista szerep a cimbalomnak és a bőgőnek egyaránt. A zenekar nagysikerű, Szemed Kincse című albuma után tavaly új lemezanyaggal jelentkezett, mely a Have No Fear címet viseli. Ahogy az előző lemezt, úgy ezt is a finom szövésű, spirituális lelkület jellemzi, mely hol meditatívan révül, hol pedig vulkánszerűen robban. Végső Zoltán kritikus így ír a Fonó Records gondozásában megjelent lemezről:

 „Tóth Viktor az Arura Trióval egy vállaltan COVID-ra reflektáló albumot készített és azt hiszem erről a lemezről semmiképpen nem szabad lemondani. Nem szeretném túlujjongani magamat, de a Have no Fear a 2000-es évek egyik legjobb – és nem csak magyar – jazzlemeze, úgy, hogy tulajdonképpen egyáltalán nem az elmúlt 20 év jellegzetes hangütésével céloz, hanem sokkal régebbivel. Vagy nem is tudom: az anyag időbelisége megfoghatatlan, amiben annak is szerepe van, olyan idolokat választ szellemi megidézettjeiként, akiknek igazsága ma is érvényes. És teszi ezt egy abszolút mai srác, aki így negyven fölött azért lassan a jazz középgenerációjához tartozik már, de aki képes örök értéket a ma számára lefordítani.”

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


Egy különleges vendég önálló estje a Havervagy és a Városmajori Szabadtéri Színpad szervezésében: a YouTube-on és podcastokon, mindenhol és mindenfelé nézettségi és hallgatottsági rekordokat döntő gasztroenterológus, Dr. Schwab Richárd érkezik a Városmajorba!

DUNA SZIMFÓNIA – FRANK WILDHORN ÉS BARÁTAI MUSICALGÁLA Magyarországi ősbemutató a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon! 2025. augusztus 7. csütörtök 20:00 (esőnap: augusztus 8.)

A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!

Kövess minket!


További ajánlataink


Mága Zoltán - XVIII. Budapesti Újévi Koncert

Papp László Budapest Sportaréna

2026. január 1-én immár tizennyolcadik alkalommal kerül megrendezésre Mága Zoltán Budapesti Újévi Koncertje, Magyarország és Európa egyik legjelentősebb kulturális eseménye.

Sebastian Weigle és az NFZ Szép

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar és Énekkar előbb Ránki Dezső játékát kíséri Brahms nagyszabású B-dúr zongoraversenyében, majd az Operalia felfedezettje, a…

félig mese félig musical 9-99 éves korig, két részben

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!