Program


STRAUSZ KÁLMÁN 70 - Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató) / Honegger: Johanna a máglyán

STRAUSZ KÁLMÁN 70 - Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató) / Honegger: Johanna a máglyán

Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató)

Honegger: Johanna a máglyán

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. június 1. kedd, 19:30

STRAUSZ KÁLMÁN 70

Tóth Péter: Isteni pokol (ősbemutató)
Honegger: Johanna a máglyán

Kiss Emma, Oberfrank Pál (próza)
Szemere Zita, Kersák Edina, Busa Gabriella, Horváth István, Haja Zsolt, Kovács István (ének)
Budapesti Stúdiókórus
Honvéd Férfikar
Győri Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Strausz Kálmán

„Baranyi Ferenc költői műve, a saját új Dante fordításából és középkori költők verseinek felhasználásával készült Isteni pokol. Többször nekikezdtem Paolo és Francesca szerelmi drámája megzenésítéséhez, azonban nem éreztem hitelesnek a zenei anyagot. Amikor Strausz Kálmán felkért egy kantáta komponálására, rögtön tudtam, hogy a szövegkönyv nem lehet más, csak ez a libretto. A munka gyorsan haladt, s néhány hónap alatt elkészült az operai elemeket sem nélkülöző, félórás kantáta, melyben az egyetlen női főszereplő mellett csak férfiak énekelnek szólóban vagy kórusként.” (Tóth Péter) A Johanna a máglyán a mélyen katolikus Paul Claudel és a protestáns Arthur Honegger alkotása. A hatalmas zenei apparátust és két prózai színészt alkalmazó mű tanulsága, hogy az Istenbe vetett hit és a lángoló hazaszeretet a legkilátástalanabb helyzetben is képes felrázni a nemzetet. Az eredeti francia szöveg Raics István magyar fordításában hangzik el. A mű zenei szövetében gregorián dallam, középkori világi zene, induló, francia népdal és gyerekdal is feltűnik.

RENDEZŐ: Budapesti Stúdiókórus Egyesület, Honvéd Együttes

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

Ajánló


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy…

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!