Program


Stílgyak
5

Stílgyak

Az előadás egy érdekes és izgalmas kísérlettel reagál a Queneau-i bravúrra, beilleszti a variációkat egy történetbe, ahol két fiatalembernek egyetlen lehetősége van a túlélésre, ha szórakoztató történetükkel nevetésre bírják a rájuk fegyvert szegező katonákat. Ameddig képesek a szórakoztatásra, addig élnek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: január 14. vasárnap, 19:00

Stílgyak
(A Másik produkció előadása)

Raymond Queneau Stílusgyakorlatok c. műve alapján a szöveget átdolgozta Jászberényi Gábor.

A történet egy elképzelt háború idejében játszódik, de tulajdonképpen játszódhatna bármelyik háborúban. Két fiatal a fronton találkozik egy lövészárokban, ahonnan menekülésre kényszerülnek, egymásra utaltságuk összeláncolja őket, kényszer megismerkedésük pedig elszakíthatatlan barátságot sző közöttük. Menekülésük után egyik abszurd helyzetből a másikba sodródnak, és még fel sem ocsúdtak, de szövetségeseik máris dezertálással vádolják őket. Nincs hova menniük, ezért elhatározzák, hogy hazamennek. Útközben számtalan abszurd, lehetetlen és kényelmetlen helyzetbe kerülnek, ahonnan leleményességük segítségével mindig képesek továbblendülni. Végül fogságba esnek, ahol csak egy lehetőségük van az életre. A történet itt kezdődik, és itt is ér véget.
A pársoros történet a saját megismerkedésük történetének foszlányaiból rakódik össze, és miközben szenvedélyesen küzdenek az életben maradásért, megelevenedik személyes sorsuk és elénk tárul, hogyan kerültek ebbe a szélsőséges, lehetetlen helyzetbe.

Raymond Queneau 1947-ben írta eredeti művét, amely egy rövid banális történet 99 variációja, amely azóta számos színházi előadást élt meg nagy sikerrel szerte a világban.
(A szerző engedélyét a Curtis Brown Group Ltd. és a Hofra Kft. közvetítette.)

Szereplők: Gulyás Hermann Sándor és Jászberényi Gábor
Rendezte: Gulyás Hermann Sándor és Jászberényi Gábor

Az előadás hossza: 90 perc, szünet nélkül.

Ajánlatunk


A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

Dubrovay László Faust, az elkárhozott című táncdrámájának ősbemutatója a Müpában valósult meg 2016-ban, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Goethe remekműve által ihletett nagyszabású produkció a 2023/24-es évadban debütált a Pécsi Nemzeti Színház nagyszínpadán, 2024-ben pedig újra színre kerül a Müpa Fesztivál Színházában.

Ajánló


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

Kelemen Barnabás évtizedek óta a magyar és a nemzetközi zeneélet ünnepelt művésze, aki szólistaként és kamaramuzsikusként világszerte sikereket arat. Számos…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!