Program


Sosztakovics: Jazz szvit,Varieté szvit,II.csellóverseny / Sztravinszkij:Tűzmadár (Várdai&Concerto)

Sosztakovics: Jazz szvit,Varieté szvit,II.csellóverseny / Sztravinszkij:Tűzmadár (Várdai&Concerto)

Sosztakovics és Stravinsky – a 20. századi szovjet, illetve orosz zene két óriása. Az ő művészetük áll Keller András és a Concerto Budapest áprilisi hangversenyének középpontjában, épp a csernobili katasztrófa harminchatodik évfordulóján.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. április 26. kedd, 19:30

Sosztakovics: I. jazz-szvit, op. 38
Sosztakovics: Szvit varieté-zenekarra („II. jazz-szvit”) – Második keringő
Sosztakovics: II. (G-dúr) csellóverseny, op. 126
– szünet -
Stravinsky: Tűzmadár – balett

Várdai István cselló
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

Sosztakovics és Stravinsky – a 20. századi szovjet, illetve orosz zene két óriása. Az ő művészetük áll Keller András és a Concerto Budapest áprilisi hangversenyének középpontjában, épp a csernobili katasztrófa harminchatodik évfordulóján. Bár Sosztakovics gyakran keserű hangja a szovjetrendszer elnyomása alatt formálódott, az önfeledt derű sem állt tőle távol. E koncert a szerző mindkét arcát megmutatja, a stíluskorszakait kaméleonszerűen váltogató Stravinskytól pedig egyik leghíresebb korai művét, a Tűzmadarat hallgathatjuk meg, ráadásul a teljes balettet.  
Sosztakovics zenéje most már szerencsére pár évtizede reneszánszát éli, a hazai közönség pedig sokat köszönhet Keller Andrásnak és a Concerto Budapestnek, akik évről évre műsorra tűzik a zeneszerző darabjait. A mai alkalom kivételes, hiszen a komponista könnyed, jazz által inspirált, valamint filmzeneként használt darabjaival éppúgy találkozhatunk, mint hol komor, hol groteszk, máskor pedig ünnepélyes vagy népies hangvételű kései versenyművével. Az I. jazz-szvitben feltűnik Sosztakovics sziporkázó humora, a Varieté-szvit híres keringőjét pedig nem kell bemutatnunk, ahogyan a II. csellóverseny szólistáját, Várdai Istvánt sem – a világjáró muzsikus néhány éve már a Bécsi Zeneakadémián tanít, de örömünkre itthon is gyakran fellép. Az est második felében a gonosz varázsló, Kascsej és Iván cárevics története, a Tűzmadár elevenedik meg zenében, mely balett Stravinsky és Gyagilev első közös együttműködése volt 1910-ben, hatalmas sikerrel.

Ajánlatunk


Tizenkét embernek kell döntenie egy ember sorsáról: bűnös vagy nem bűnös. De hogyan hozhat egyhangú döntést, hogyan találhatja meg a közös nevezőt egy teljesen különböző emberekből álló társaság, akik még a szavak jelentésében sem tudnak megegyezni egymással?

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös, azonban rá kell jönnie, hogy személyazonosságát nehezebb bizonyítani, mint hitte. Mert egyre több „Billy” érkezik a hirdetésre…

Ajánló


Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

..Némi EU-s támogatosítás, színház a záhníszben. Görbetükörerdő, disznógömb, telefonfül. Pár művészi vénával megáldott vendégmunkás, plusz egy talicska aprómajom. Vagyis lidérc.…

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!