Program


Novus String Quartet - Négyszer négyes

Novus String Quartet - Négyszer négyes

A kvartettezés a kamarazenélés csúcsa – a klasszikus zene olyan területe, amely az előadóktól alkalmazkodást és önállóságot is kíván. Nem is mindenki alkalmas vonósnégyes-játékra – erre születni kell.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, September 26 2021 7:00PM

Négyszer négyes
Novus String Quartet A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Beethoven: 6. (B-dúr) vonósnégyes, op. 18/6
Janácek: 1. vonósnégyes („Kreutzer-szonáta”)

SZÜNET

Brahms: 2. (a-moll) vonósnégyes, op. 51/2

Novus String Quartet: Jaeyoung Kim, Young-Uk Kim (hegedű), Kyuhyun Kim (brácsa), Wonhae Lee (cselló)

A kvartettezés a kamarazenélés csúcsa – a klasszikus zene olyan területe, amely az előadóktól alkalmazkodást és önállóságot is kíván. Nem is mindenki alkalmas vonósnégyes-játékra – erre születni kell. Dél-Korea egyik vezető kamarazenei formációjának tagjai ilyen kvartettezésre született muzsikusok, akik valódi szenzációt keltettek, amikor 2012-ben dobogós helyen végeztek a rangos ARD Zenei Versenyen. Gyönyörű és izgalmas műsorral érkeznek a Zeneakadémia Nagytermébe, összeállításuk különlegessége pedig, hogy hosszú, mintegy százhúsz éves időszakot fog át. A darabok nemcsak stílusban különböznek egymástól, hanem abban is, hogy szerzőik különböző életszakaszában keletkeztek: a harmincesztendős Beethoven az op. 18-as sorozattal lépett ki a közönség elé mint kvartettszerző, Brahms már negyven volt az itt hallható vonósnégyes írásakor, a besorolhatatlanul eredeti stílusban alkotó cseh Janáček pedig hetvenévesen fejezte be a Tolsztoj-regény ihlette művet.

Kedves Közönségünk!

A Novus String Quartet eredetileg 2021. március 19-re meghirdetett hangversenyét 2021. szeptember 26-án tartjuk meg.

Köszönjük megértésüket!

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Suggestions


Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.