KÍGYÓMARÁS
Izgalmas családregény, történelmi hangulatban megfestve.
több
Izgalmas családregény, történelmi hangulatban megfestve.
több
SZABÓ MAGDA
KÍGYÓMARÁS
színmű két részben
Színpadra alkalmazta: Katona Imre és Pataki András
Özvegy Tóth Jánosné: Pásztor Edina
Tóth János: Beszterczey Attila
Kémery Paula: Oláh Tánia
Kémery Klára: Tarsoly Krisztina
Szalai Gábor: Papp Attila
Iboly: Nádra Kitty
Tóth Sándor: Katkó Ferenc
Tóth Sára: Liszi Melinda
Andrea: Sziveri Emese
Jolán: Veselényi Orsolya
Díszlet: Pataki András
Jelmez: Kiss Kata
Ügyelő: Lévai Ágnes
Súgó: Kéner Gabriella
Rendezőasszisztens: Gubányi György István
Rendező: Pataki András
A Kígyómarás egy család feszültségekkel, viszályokkal teli története, mely három idősíkban, 1929-ben, 1944-ben és 1955-ben játszódik. Szabó Magda népszerűsége személyes és megható stílusában rejlik. Első darabja, saját regényének, a Disznótornak, az írónő által készített, színpadi adaptációja. A Kígyómarás történetének középpontjában is egy család, illetve annak egyik tagja, Tóth János tanító áll. Felesége, a nagybirtokos Kémery Paula megtiltja, hogy szóba álljon édesanyjával, húgával, öccsével, és annak feleségével. Az életmódot és osztályt váltó, a szerelmét megszerző tanító keserves árat fizet a társadalmi ranglétrán való emelkedéséért, mely kegyetlen lemondásokkal jár, és lelkileg teljesen megtöri. Kínjaihoz csak hozzátesz a mindig változó politika, mely időről időre szintén felkavarja életét.
A „kígyómarás” tehát az asszony alattomos mesterkedéseinek szimbóluma, mely megmérgezi, - ahogyan a kígyó által termelt anyag is az ember szervezetét, úgy, ebben az esetben, - egy egész család életét. Mindennapi dráma, hogy egy házasságban, az igaz érzelmeket magunkba fojtva igyekezünk minden áron a másik igényeinek, elvárásainak eleget tenni. Valami mégsem működik. Történetesen a házasság intézménye maga...
Az Újszínház és a Békéscsabai Jókai Színház koprodukciója.
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…
Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk…
Legjobban a nőktől féltem - mondja a fiú, akinek egyetlen nap alatt a szemünk láttára hullik szét az élete, majd…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!