IQ, EQ, AI – mire megyünk az intelligenciá(n)kkal?
A sikeres élet titka az intelligenciában rejlik- szokták mondani. Na de melyikben? És mi a siker valójában?
A sikeres élet titka az intelligenciában rejlik- szokták mondani. Na de melyikben? És mi a siker valójában?
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 26. kedd, 19:00
Az IQ születésünktől adott, az EQ, az érzelmi intelligencia „szerzett”, és itt van már az AI, ami szintén megkerülhetetlen, ha a siker titkát fürkésszük. Régebben azt hitték, hogy a magas IQ, ha valaki “nagyon okos”, az mindent visz, ma viszont a szakemberek úgy tartják, hogy aki érzelmileg intelligensebb, érettebb személyiség, az sokkal előrébb juthat az élet összes területén. Az előbbi kettő tehát adott, az EQ is csak kis mértékben fejleszthető. Mit hoz hozzájuk képest az AI az életünkbe? Az ismerete, profi alkalmazása akár versenyelőnyt is jelenthet azok számára, akik a másik két intelligencia területen kevésbé jeleskednek? Egyelőre azt érezzük, urai vagyunk a helyzetnek, a humán elme “szüli”, alkotja a modern technológiát, de vajon mikor fog fordulni a kocka? A gépek uralmát vizionálni túlzott félelemkeltés, vagy már ki is engedtük a szellemet a palackból? A jövőnk tervezhető, vagy jórészt kiszámíthatatlan?
Klímaszorongás, gyermekszám csökkenés a “fejlett” országokban, túlnépesedés a világ szegényebb régióiban, élelmiszer- és ivóvízhiány, kiégés, elmagányosodás - ki vagy mi mentheti meg az emberiséget? Sürgető, mindannyiunkat érintő problémák, kérdések, beszélgessünk, gondolkodjunk együtt róluk!
Vendégek:
Dr.Kádár Annamária pszichológus, egyetemi oktató, jelenleg a Babes-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi kirendeltségén tanít. Egyik fő kutatási területe a játék szerepe a gyerekek személyiségfejlődésében. Érzelmi intelligencia fejlesztésével is foglalkozó tréner.
Több nagysikerű önismereti, pszichológiai témájú mű szerzője ill. társszerzője, köztük a gyermeknevelésben alapműnek számító Mesepszichológia c.könyvvé.
Az “…és boldogan éltek” c. podcast szerkesztő-műsorvezetője.
Böszörményi-Nagy Gergely a Design Terminal innovációs ügynökség vezetője, a Brain Bar jövőfesztivál alapítója, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem(MOME) alapítványi elnöke.
Egyetemi tanulmányait a Corvinuson, a CEU és a Stanford üzleti karán, majd a London School of Economics-on végezte.
Magyarország innovációs ökoszisztémájának fejlesztéséért 2020-ban Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki.
A Mandiner c. hetilapban saját rovata van, jövőbe mutató könyveket ajánl. Ezekből inspirálódva született meg a „Nonkonform – A jövő olvasókönyve c. műve.
Várunk mindenkit szeretettel erre az igencsak izgalmasnak ígérkező estére!
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.
Hogyan lehet legegyszerűbben leültetni egy családot egy térben, ha annak tagjai egytől egyig világjáró, elismert művészek? A legjobb recept egy ünnepi, közös koncert!
Az 1980-as évek óta jazzlegendák partnere volt, közben pedig maga is legendává vált. Balázs Elemér dobos, zeneszerző, zenekarvezető már a Trio Midnighttal és a Balázs Elemér Grouppal is történelmet írt, de a Balázs-sztori folytatódik.
Ötvenöt éves fennállását ünnepli az Apostol együttes. A jeles jubileumot egy „díszelőadás”, azaz egy nagykoncert keretében 2025. április 26-án a…
A Cirkuszhercegben egy különös cirkusziskolába csöppenünk, amelyben a tanárnő, Demjén Natália arra keresi a választ, hogy ebben a – lassan…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!