Program


Az avarok - Egy rejtélyes nép tündöklése és bukása

Az avarok - Egy rejtélyes nép tündöklése és bukása

Straub Péter látássérült régész-muzeológus előadása

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. május 22. vasárnap, 15:00

Az avarok - Egy rejtélyes nép tündöklése és bukása

Az előadás keretében az érdeklődők megismerhetik annak - a hunokhoz  és a honfoglaló magyarsághoz hasonlóan - rettegett lovasnomád népnek a történetét, amely mintegy két és fél évszázadig uralta a Kárpát-medencét. Számtalan tudománynépszerűsítő irodalom ugyan elérhető történetükről és régészeti hagyatékukról, de ez az ismeretterjesztő előadás különleges és egyedi lesz annyiban, hogy a legújabb régészeti adatok és szakmai információk alapján nyújt bepillantást e nép
mindennapjaiba. Az előadás során az  ázsiai eredetű  avarság lószerszámzatának jellegzetes darabjainak hiteles másolatai éppúgy kézbe vehetőek lesznek, mint a női- és a férfi viselet egyes, maradandó anyagból készült elemei, vagy többek között az utóbbiak fegyverei.

Az előadást Straub Péter látássérült régész-muzeológus tartja, aki hosszú évekig kutatta e népnek és korának emlékeit, így hitelesen tudja megosztani ismereteit.

A bemutatóval egybekötött előadáson 15 látássérültnek biztosított a szemléltető tárgyak megtapintása!

Ajánlatunk


Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano- és klavikordművész. Tanulmányait a budapesti Zeneakadémián és az Amszterdami Konzervatóriumban végezte.

Ajánló


JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

A Kodály és Bartók örökségét ápoló, Gráf Zsuzsanna vezetésével működő, nevében is angyali Angelica Leánykar már több alkalommal varázsolta el…

A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!