Program


A Klasszikusok Éjszakája bemutatja: Ramón Vargas és a Kodály Filharmonikusok koncertje
3

A Klasszikusok Éjszakája bemutatja: Ramón Vargas és a Kodály Filharmonikusok koncertje

A koncert sztárfellépője a mexikói Ramón Vargas operaénekes a zenekar kíséretével a legszebb tenoráriákkal kápráztatja el a közönséget a második részben.



 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. augusztus 15. hétfő, 20:30

Műsor:

Dvořak: IX. (e-moll) szimfónia („Az Újvilágból”), op. 95.
A legszebb tenor-áriák Ramón Vargas és a Kodály Filharmonikusok előadásában.

Közreműködik:

Ramón Vargas operaénekes
Kodály Filharmonikusok
Vezényel: Somogyi-Tóth Dániel

Az „amerikai zene” és klasszikus zeneszerzés remekbe szabott házasítása Antonín Dvořák 9. szimfóniája. A cseh mester a Prágai Konzervatórium professzori székéből érkezett Amerikába – a milliomos gyarmatáru-kereskedő, Thurber kultúrára szomjas felesége, Jeanette asszony hívására – s foglalta el a New York-i konzervatórium igazgatói állását. Három évet töltött az Újvilágban. 1893-ban mutatta be a tomboló sikert aratott 9. szimfóniáját, mely utólag kapta „Az Újvilágból” jelzőt. Dvořák tudatosan törekedett arra, hogy a kompozíciójának sajátos „amerikai” jellege legyen. Élénken érdeklődött a helyi indián népdalok és a spirituálék iránt. Egyik tanítványával, egy fiatal fekete fiúval gyakran társalogtak népzenéről, kölcsönösen bemutatták egymásnak saját népdalaikat: a Goin' home dallama be is került a Largo tételbe. Magát a szimfóniát egy zömmel csehek lakta amerikai kisvárosban írta meg: a nyüzsgő nagyváros és falusi idill kontrasztja is megjelenik a szerzeményben. A mű az egyik legismertebb klasszikus zene, dallamai töretlen népszerűségnek örvendenek. Motívumai filmzenékben, például A hét mesterlövészben is felbukkannak.

Esőhelyszín: Kölcsey Központ

 

Ajánlatunk


François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

A belga jazzélet színe-java mutatkozik be ezen a kétrészes estén. Hazája vezető big bandje, a Brussels Jazz Orchestra, legkiemelkedőbb gitárosa, Philip Catherine, eminens szaxofonosa, Bert Joris és legkarakteresebb énekese, David Linx egyesíti erőit, hogy egy, az Európai Hidak számára összeállított programmal nyűgözze le a közönséget.

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Ajánló


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!