„A Humans 2.0 (…) az a típusú előadás, amelynek az elején az ember tátva felejti a száját, majd a végén egy megkönnyebbült, csodálattal teli sóhajjal becsukja.”
Színház a sötétben!
Különleges Színi előadás.
Ne lásd, de érezd!
Moholy-Nagy Művészeti Egyetem - Magyar Táncművészeti Egyetem
60' kortárs performansz 12+
English friendly
Berecz András Kossuth-díjas mesemondó, népmesegyűjtő, folklórkutató és előadóművész, már harmadik alkalommal mesél Fesztiválunkon. Ismét hallhatjuk józan népies bölcsességét, mindig új, kacagtató tréfáit, gyermeki játékosságát, derülhetünk egész lényének huncutságán, aki nem hiszi, járjon – Ars Sacrára.
Vendég: Csákányi Eszter, Kulka János
Josephine Baker és Dmitrij Sosztakovics
Táncosnő banánszoknyában, komponista tűzoltósisakban: merészség és modernitás, túlélési technikák és történelmi tragédiák 1906 és 1975 között.
A 30/50 eseménysorozat jubileumi visszatekintés Ladjánszki Márta táncos-koreográfus pályájára, melynek előadásai és kísérő programjai felidéznek egy-egy korábbi munkát, lezárnak egy korszakot, és új utakat villantanak fel.
Németh György filmvetítéssel egybekötött zenés élménybeszámolója szeptemberben a Dél-Afrikai Köztársaságba repít minket!
50' performansz
Maria Callas – Kormos István
Mindketten 1923-ban születtek és mindketten csupán 1977-ig éltek, de ennél több közös pontot elsőre aligha fedezhetünk fel a legendás díva és a Vackort megteremtő irodalmár pályáján. Talán így is van, majd meglátjuk!
Október 12-én, szombaton kerül megrendezésre "Életem versei" sorozatunk következő eseménye, melyen most is kötetlen hangulatban hallgathatjuk meg a kiváló művészek által választott 12 verset.
Vendég: Hernádi Judit, Gálvölgyi János
Bősze Ádám és László Ferenc előadássorozata
Ezt a fájdalmasan szép és emberi darabot Magyarországon még nem mutatták be. Az ősbemutató a Karinthy Színház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának koprodukciójában készül.
Rendezte és előadja: Meister Éva színművész
Nevezhetjük Európa ékszeres dobozának is Csehországot, hiszen a csöppnyi ország tengernyi szépen megőrzött történelmi várossal, látnivalóval, természeti nevezetességgel büszkélkedik.
LELKI impróFRÖCCS - Élet a mozaik családokban
Másfél óra zene és beszélgetés a magyar könnyűzene nagyjaival. Nem csak beszélünk a dalszerzésről, de meg is mutatjuk! Általában sikerül, mert hiszünk a dalban és az élő zenében.
Vendég: Beck Zoli (30Y)
Előadó: Katona Csaba történész
45. alkalommal adja át a Színházi Kritikusok Céhe a Színikritikusok díját, idén 18 kategóriában. A gála létrehozásában minden évben a szakmai jeles képviselői közreműködnek, idén a LOUPE Színházi Társulás, a műsor rendezője pedig Horváth János Antal lesz.
Az 1968-tól formálódó zenekar 1970-ben két lemezzel is jelentkezett: az első, a Black Sabbath az év elején jelent meg, és még ugyanabban az évben szeptember 18-án, vagyis pontosan 54 évvel ezelőtt következett második lemezük is, a Paranoid.
Előadó: Bodon Pál, az Eupolisz utazási iroda túravezetője
A Terézanyu c könyvből készült film szereplői ismert és sikeres fiatal színészek voltak, és ezen a film csak lendített egy nagyot. Most, 20 év múlva már nem pályakezdők, de ismertek és sikeresek- mi történt velük ebben a két évtizedben?
Egyszer volt, hol nem volt, még az üveghegyen is túl, élt egy főspan, aki ki akarta deríteni, kinek adhatná fele királyságát, s vele együtt rangját. Össze is trombitálta az ország minden részéről szépszavú spanjait, hogy mérettessenek meg egymás közt, ki oly rátermett, hogy kiállja a 2 körös próbát. Jöttek is a válogatott királyfiak, királylányok, lovagok és udvarhölgyek, hogy szerencsét próbáljanak és elkápráztassák a nagyérdemű közönséget a híres Kristály palotában szeptember 26-án, a Nyulak szigetén.
Idén 80 éve, hogy elveszítettük Radnóti Miklóst. Az est során velünk lesznek Radnóti-kutatók, felcsendülnek Radnóti versei, Gyarmati Fanni naplóbejegyzései, bepillantást nyerhetünk a Bori notesz és az Abdai dokumentumok megrázó világába, valamint fotóinak segítségével igyekszünk azt az idillt és játékosságot is megidézni, mely verseinek oly meghatározó eleme.
Egészen különleges téma, melynek bemutatására kísérletet teszünk ezen a színházi anekdotákkal tarkított várostörténeti sétán. Azt vizsgáljuk, hogy hol álltak Pesten a 19. század legfontosabb színházai, hogyan fejlődött a magyar színjátszás, és ennek milyen állomásai voltak.
A séta során megtekintjük az egykori Rondella helyét, mely a pesti színjátszás első – igencsak sötét és huzatos – állomása volt, majd megismerjük a Pesti Városi Német Színházakat, melyek mindegyikének tragikus pusztulás jutott osztályrészéül. Szót ejtünk az ún. heccszínházakról is, melyek nem a magasabb kultúra szolgálatában állottak, hanem állatviadalok színhelyei voltak. Tiszteletünket tesszük az egykori Hacker Szálánál a mai Károly körút mellett, mely Dérinének és társainak adott lehetőséget darabjaik előadására. Sétánkat az Örkény Színháznál zárjuk, melynek kapcsán szó esik a régi magánszínházakról és egy képes vetített összefoglalóban a Nemzeti Színház(ak) viszontagságos történetét is felgöngyölítjük.
A séta minőségét Görbe Márk neve fémjelzi, ő irányítja bolyongásunkat a 19. századi Pesten az egykori színfalak előtt és mögött.
Férőhely: 25 fő
Időtartam: 2 - 2 és fél óra
Találkozó: Vigadó tér közepe
Séta vége: ÖrkényKÖZ Műhely
Vendég: Párkányi Raab Péter szobrászművész és Pajor András atya, a zuglói templom főnöke, író
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!